• 16 kwietnia, 2021

Chi Kwadrat na Dniach Adaptacyjnych I roku – Wilga 2014

Mamy zaszczyt powitać nowy rok akademicki 2014/2015 w nowym składzie: Prezes – Ewa Tomkowska Wiceprezes – Grażyna Wójcik Wiceprezes – Maja Domaradzka Skarbnik – Katarzyna Dobosz Sekretarz – Izabela Sandomierska 4/5 naszego nowego zarządu wybrało się w ubiegły weekend do Wilgi pod Warszawą na Dni Adaptacyjne I roku w celu wypromowania i zaprezentowania Chi Kwadrat nowym młodym adeptom socjologii. Pierwszoroczni wspaniale poradzili sobie w przygotowanym przez nas Chi-Quizie, dzięki któremu (mamy nadzieję) wzbudziłyśmy w uczestnikach wyjazdu zainteresowanie działalnością koła oraz zaraziłyśmy ich entuzjazmem i zapałem badawczym. Oto foto-relacja z tego wydarzenia.

Zbadaj to!

4 marca 2013 r. rozpoczęła się IV edycja ogólnopolskiego konkursu studenckiego zbadaj.to. Przedsięwzięcie jest inicjatywą Polskiego Towarzystwa Badaczy Rynku i Opinii oraz Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych studentów kierunków ekonomicznych i społecznych, którzy swoją karierę mają zamiar związać z branżą badawczą. Nagrodami w konkursie są między innymi wyjazdowe 3-dniowe Warsztaty Badawcze, wejściówki na Kongres Badaczy oraz przede wszystkim płatne staże w agencjach i działach badawczych. Więcej informacji: www.zbadaj.to

Spotkanie informacyjne

15 października odbyło się spotkanie informacyjne Chi Kwadrat! Serdecznie dziękujemy, że przyszliście i chcecie do nas dołączyć!

Spotkanie informacyjne

Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15.10 o godzinie 18:00 w sali 303. Tam dowiecie się więcej o działalności koła, poznacie jego członków i dowiecie się jak do nas dołączyć. Jeśli myślisz, że na „działalność poza zajęciami przyjdzie jeszcze czas” lub „to nie dla mnie, jeszcze nic nie wiem, nie znam się” to niestety jesteś w błędzie. Zacząć działać można (i trzeba) już na początku, dzięki temu nauczysz się konkretnej, ciekawej socjologii. Chi Kwadrat to koło naukowe działające przy Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, które zrzesza studentów różnych wydziałów. Zostało stworzone przez osoby interesujące się badaniami marketingowymi. Z czasem rozszerzało swoją działalność na inne obszary badawcze. Obecnie realizuje projekty społeczne, warsztaty, prowadzi badania własne i zlecone oraz cykle spotkań naukowych.

A po spotkaniu zapraszamy na tradycyjne zimne piwo.SPOTKANIE INFORMACYJNE 15.10.2012 18:00 s.303

Chi Kwadrat na obozie zerowym

Chi Kwadrat na obozie zerowym! Już po raz kolejny Chi Kwadrat miało przyjemność wziąć udział w prezentacji kół naukowych podczas obozu zerowego studentów IS. Obóz odbył się w miejscowości Murzasichle. Młodzi adepci socjologii wyraźnie zainteresowali się naszym kołem. Mamy nadzieję, że do nas dołączycie. Liczymy na nowych studentów karowej i serdecznie zapraszamy!

Artykuł w „Metrze” o naszym badaniu

Z radością informujemy, że raport z II etapu badania Koła Naukowego Chi Kwadrat „Młodzi sami o sobie” zainteresował dziennik Metro. W piątkowym wydaniu gazety ukazał się artykuł na temat wyników, do którego przeczytania gorąco zachęcamy:)

Ostatni warsztat z PTBRiO – „Droga do najlepszych rozwiązań”

Przed nami ostatni w tym roku WYJĄTKOWY warsztat z PTBRiO, który odbędzie się 31.05.2012, godz. 18.00, IS UW, sala 104. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA DO 20 OSÓB. Jeżeli zgłosi się więcej osób, pierwszeństwo mają najbardziej zaangażowani  członkowie koła. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę: https://docs.google.com/document/d/1RdqBcYSe08ubl0PDL_xSijPeUg6TsGE2gChplZVJGqQ/edit Tematyka szkolenia  Warsztat jako forma przekazywania wiedzy i tworzenia rozwiązań zyskuje  coraz bardziej na znaczeniu w praktyce marketingowej. Nie bez powodu – zbiorowe myślenie bywa skuteczniejsze, a ewentualny brak wyraźnych wyników także nie jest całkowita porażką, bo pozostaje przynajmniej poczucie, że czas został spędzony pracowicie. I tu właśnie jest pułapka. Terapeutyczno relaksacyjna funkcja warsztatów pojawia się znacznie łatwiej, niż ich faktycznie użyteczne efekty. Wszystko zależy od właściwego pokierowania procesem dochodzenia do rozwiązań, którego warsztat jest główną, ale nie jedyną częścią. O tym procesie będzie nasze szkolenie. My zajmiemy się następującymi kwestiami:

 1. Uczestnik warsztatu i jego rola wobec grupy oraz problemu – motywacje uczestników, sposób rozumienia procesu, zjawiska psychologiczne utrudniające pełne wykorzystanie potencjału użytkowników i sposoby przeciwdziałania im.
 2. Techniki wzmagające twórcze myślenie i zdolność współpracy – uwalnianie potencjału grupy
 3. Utrzymanie mobilizacji grupy – stymulacja psycho-fizyczna, ćwiczenia, zadania.
 4. Style moderowania, problem „własnego stylu” – jak maksymalnie wykorzystać własny potencjał w roli moderatora?

Nowy Zarząd!

Dzisiaj na Walnym Zgromadzeniu Członków został wybrany nowy Zarząd. W jego skład wchodzą: Marta Tomaszewska, Katarzyna Murawska, Adriana Filaber, Robert Tarnowski i Marcin Żywiałkowski. Stary Zarząd dziękuje za cały rok wspólnej pracy i życzy sukcesów nowemu:) POWODZENIA!

Walne Zgromadzenie Członków

W czwartek, 24.05.2012, o godz. 18,  w sali  305A odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Chi Kwadrat, na którym zostanie podsumowany miniony rok oraz wybrany nowy zarząd (gorąco zachęcamy do kandydowania – to naprawdę świetne doświadczenie i ogromna szkoła życia :) ). Do udziału w Walnym zapraszamy wszystkich, jednocześnie przypominamy, że prawo do głosowania mają jednak tylko członkowie. Na Walnym Zgromadzeniu obecna będzie pani prof. Anna Giza-Poleszczuk.
Porządek WZC:
 1. Przedstawienie Walnemu Zgromadzeniu Członków przewodniczącej zebrania i protokolantki,
 2. Sprawdzenie aktualnych deklaracji członkowskich SKNBM Chi Kwadrat w celu sporządzenia listy uprawnionych do głosowania,
 3. Podsumowanie działalności koła Chi Kwadrat w ostatnim roku akademickim,
 4. Prośba o zabranie głosu opiekun SKNBM Chi Kwadrat prof. Annę Gizę-Poleszczuk,
 5. Wybór nowego zarządu:
 • Wybór komisji skrutacyjnej,
 • zgłoszenie kandydatur,
 • przedstawienie się kandydatów,
 • głosowanie tajne,
 • ogłoszenie wyników przez komisję skrutacyjną.
Bardzo byśmy chciały poznać Wasze zdanie dotyczące działalności Koła w tym roku.

Karonalia 2012

W czwartek debata „Co z tą nowelizacją?”, a w piątek…… KARONALIA, w których też mamy już swój udział:) http://www.facebook.com/events/380508128652867/ Karonalia Instytutu Socjologii UW Co nam po samczych igrzyskach, kto wygrał Pstryka, jak segmentować konsumentów w badaniach? Na te pytania odpowiedź znajdzie się na Karonaliach. Prof. Anna Giza opowie o tym, czego możemy się po Euro, święcie rodzaju męskiego, spodziewać. Koło Naukowe Chi Kwadrat przeszkoli na okoliczność segmentacji konsumentów w badaniach stylów życia i motywacji. Będzie też lżejsza rozrywka. Rozstrzygniemy konkurs fotograficzny Pstryk. Najlepsze prace będzie można podziwiać na pokonkursowej wystawie na trzecim piętrze. Przez cały dzień, na piętrze pierwszym, trwać będzie turniej gier na PlayStation 1. Nie najnowszy jest to sprzęt, co zapewni i zabawę i sentymentalny powrót w czas dzieciństwa. Wieczorem, dla osiągnięcia pełni relaksu, pokaz najlepszych filmów z YouTube. Będzie popcorn! ZAPRASZAMY!